Hakkımızda


Binler tekstil fabrikası 2000 yılından bu yana Bingöl’de faaliyetlerini sürdürmektedir. 2600 metre kare kapalı alan üzerinde kurulu bulunan Binler tekstil fabrikası, 500 adet makine parkı ve 250 çalışanıyla, Bingöl ve ülke istihdamına-ekonomisine yadsınamayacak bir katkı sunmaktadır. Binler tekstil fabrikası kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini aralıksız sürdürmüştür. Kurulduğundan bu yana 14 yıllık süre içerisinde yaşanan ekonomik krizlere rağmen kepenk kapatmamış ve çalışmalarına devam etmiştir.


Binler tekstil fabrikası, Bingöl’de istihdama yönelik en büyük kapasiteli işletmedir. Kalifiye personel sıkıntısının çekildiği bölgemizde bu açığı, iş-kur ile ortaklaşa açtığımız “Beceri kazandırma kursları” ile gidermeye çalıştık. Bu süre içerisinde kurslardan mezun olan ve tekstil konusunda kendini geliştirmeye müsait olan tüm kursiyerleri istihdam ettik.


Fabrikamızda başta askeri ve polis üniformaları olmak üzere eğitim elbiseleri, mühimmat yeleği, sırt çantası, parka, eşofman, şort, gömlek, pantolon, operasyon yeleği, trafik ikaz yeleği, iş kıtafetleri ve okul kıyafetleri olmak üzere her türlü dokuma ürünleri üretilmektedir. Fabrikamız üç kattan oluşmaktadır. Giriş katta erkek soyunma-giyinme odası, lavabo ve mescitleri bulunmaktadır. Birinci katta idare bölümünden, üretim bölümüne geçilmektedir. Üretim bölümleri; kesimhane, dikim, kalite kontrol (temizleme, ayıklama, ütü, ambalajlama) ve paketlemeden oluşmaktadır. Yine birinci katta, yemekhane-mutfak, bayan soyunma-giyinme ve lavabolar ile teknik sorunlar odası bulunmaktadır.


Fabrikamızın ikinci katında ise yedek makine parkı, malzeme deposu ve sevk edilmeye hazır ürünlerin bekletildiği bölümler vardır. Ürünlerin sevki malzemelerin, asansör kapısına yaklaşan araca, üretilen ürünlerin asansörle indirilmesiyle sevk zinciri tamamlanmış oluyor. Fabrikamız 24 saat güvenlik kameraları ve alarm sistemiyle korunmaktadır. Fabrikamızda şirket gruplarımızın aldığı taahhüt işlerinin üretimleri yapıldığı gibi, fason amaçlı üretimler de yapılabilmektedir. Fabrikamızda sektörel bazda yetişmiş iş gücü kullanımı konusunda yeterli personel istihdamı sağlanmakla birlikte, önümüzdeki süreçte istihdamın arttırılması konusunda planlamalar yapılmıştır.